| Marcelian43 a întrebat:

Salut, am fost la fotbal si am gasit o insecta asemanatoare cu o musca, doar ca era galbena cu dungi negre.
Mama a zis ca era un taune sau ceva de genul.E daunator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dăunător cui: culturii de porumb, cailor, omului, economiei, crăițelor?

o poză nu strica!

| Marcelian43 explică (pentru sierra1):

Cu ce poate dauna omului? cauta taune si da search la imagini, este pe acolo o poza cu o musca galbena.
am inteles ca doare foarte tare cand musca, dar nu am simtit absolut nimic

| sierra1 a răspuns (pentru Marcelian43):

Nu tot ce e galben cu dungi și zboară e tăun

| Dismally a răspuns:

Da, este daunator. Inteapa animalele.

| PainTech a răspuns:

Daca nu il mananci, nu vad de ce ar putea fi daunator.

| Elena9328 a răspuns:

Dăunător pentru?

| teo530 a răspuns:

Pe bune asa de prosti sunteti incat nu stiti ce e un taune?! Taunele este o viespe mai mare

| nelyjoly a răspuns:

O fi un soi de extraterestru care a dat in gălbează.