| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,am fost la medic si mi-a zis ca am tensiune intracraniana si de aceea imi apare durerea dupa ochi, cu pastile o sa imi treaca? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Medicul trebuia sa-ti spuna ca ai nevoie de odihna multa si evitat sa mai privesti la TV, computer sau telefon, ca sa coboare tensiunea.

| minrest a răspuns:

Numai medicul stie care e situatia ta; degeaba om fi auzit noi de tensiune intracaniana, ca nu stim in amanunt, si noi nu te-am consultat. Ai grija, cand esti la medic, sa il intrebi tot ce vrei sa stii. Daca ti-a dat patile, inseamna ca se asteapta sa te vindeci cu ele. Sanatate.