| Lesicyka a întrebat:

am niste dureri de cap dar nu mi se poate sa konsum pastile poate sunt alte metedo ca sa treaca durerea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Probabil datorate stresului sau neliniștii.
Te liniștești și încerci să gasești soluții optime de rezolvare a problemelor care te agită. Odihnește-te, dormi! Și te vei trezi liniștită, iar durerile de cap o să-ti dispară nesperat de repede.

| hundead14 a răspuns:

Buna am aici 10 feluri de a scapa de durerile de cap. Sunt doctor si stiu ce sa fac in aceste probleme de acest gen:
1. Observa-ti cu atentie corpul
2. Fa o plimbare pe jos
3. Bea multa apa ca sa te incarci cu energie
4. Stai cu capul in jos si picioarele in sus
5. Fa o meditatie usoara de vindecare
6. Miroase levantica sau menta
7. Fii metafizic
8. Ai grija de nevoile tale de baza
9. Respira aer proaspat
10. Tine aproape oameni ce te pot ajuta