| blintzz a întrebat:

Salut, am fost la scăldat și am stat mult cu capul sub apa, iar după o săptămâna am făcut infecție de puroi in gat, iar acum sunt internat la spital și iau antibiotice, dacă nu mi ar trece intr o săptămâna de stat aici e posibil sa ma taie puțin sa scoată puroiul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai facut infectie din cauza apei reci si corpului fierbinte.
Daca faci des infectie la migdale, este indicat sa le scoata, dupa care uiti de asemenea probleme.

| PIPER23 a răspuns:

Doctorii stiu cel mai bine ce este in gatul tau, iar tu fiind in preajma lor ar fi mult mai simplu si util sa ii intrebi pe ei. Cu siguranta iti vor raspunde mai explicit si nu vei mai avea atatea griji.

| PepsiGirl a răspuns:

Nu! Nici de-acum nu o sa te taie ca sa îți scoată puroiul. Eu zic ca o sa îți treacă in maxim o săptămâna mai ales dacă iei antibiotice. Însănătoșire grabnica

| Raluca199427 a răspuns:

Din moment ce ai pe langa tine asistente si medici, de ce intrebi aici? Ei iti pot raspunde cel mai sigur.