| SkenWell a întrebat:

Am fost la spital si am stat internat 4 zile si nu mi-au gasit apendicita sau ceva,nu mi-au gasit nimic dupa atatea teste pe mine ma doare in partea dreapta jos la piciorul drept si destul de rar in stanga.Ce sa mai fac, la ce doctor sa mai merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Asa am fost si eu la spital. Poti avea interocolita si piatra la rinichi. Probabil este si de la oboseala.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ceva la buzunar le-ai băgat? Ăștia sunt in stare sa zica ca n-ai nimic si cand esti pe patul de moarte daca nu le dai o atentie.

Bula
| Bula a răspuns:

rolling on the floor
La ce spital ai fost si ce medic, de nu ti-au gasit apendicita, cand te doare piciorul? La dentist? laughing
Daca ma uit la "numele" tau, am impresia ca ai trecut deja la varsta mijlocie, cand apar probleme la nivelul gambelor din mai multe cauze:
- probleme de circulatie, varicela (se asociaza des cu vene vizibile si/sau picior rece, culoare alba la piele)
- probleme cu spatele ("lombagita", cu strangerea unor nervi care pleaca de la coloana spre picior) apar si dureri la spate
- mai pot fi si dureri cauzate de piatra sau nisip in caile urinare (apar si probleme de urinare, intepaturi migratoare)

| SkenWell explică (pentru Bula):

Am fost la un spital din Judetul Constanta-Medgidia si nu mi-au gasit nimic,am facut ecografie si au zis ca toate sunt bune dar tot ma doare in partea de jos langa picior si abdomen dar nu mi-au gasit apendicita, de acum jumatate de luna am facut o colonoscopie in care au zis ca si apendicita arata bine nu are nimic iar pe mine tot ma doare, la rinichi nu am nimic, maine m-am programat la niste consultatii la stomac ca asa au zis doctori sa fac o investigatie ceva de gastro, cand am fost internat 4 zile am facut si eco+analize de sange si urina si toate bune, ce sa mai zic?

Bula
| Bula a răspuns (pentru SkenWell):

Cunosc.
"Operatia a reusit, doar bolnavul a murit..." big grin

Tu in intrebare ai spus: "ma doare in partea dreapta jos la piciorul drept"
Asta inseamna mai jos de genunchi

Acum spui ca "ma doare in partea de jos langa picior si abdomen" - deci asta este deasupra piciorului, zona testiculelor.

Data viitoare vei spune ca te doare intre picior si ureche?

Te sfatuiesc sa faci o investigatie al coloanei vertebrale!
Si la mine, si la alte cunostinte apar asemenea dureri si intepaturi din cauza apasarii nervilor care merg spre picioare.
De asemenea, sa-ti verifici si prostata.
Dupa varsta de 35 ani ambele incep sa apara si fac multe momente neplacute. Iar in timp se intensifica.