| Alexinnio a întrebat:

Am fost luna trecuta la dentist sa imi curete o carie deoarece ma durea maseaua cariata.Mi-a curatat maseaua si a pus o plomba fara sa scoata nervul,acum m-a luat din nou durerea,care e treaba, trebuie sa ma duc sa imi scoata nervu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mihaiwz98 a răspuns:

Exact asta am patit si eu ce spui tu.Din ce am inteles eu nervul nu se scoate pentru ca incet se va distruge maseaua de tot.Insa ar trebui sa-ti puna un pansament sa-l conserve.In cazul meu asa s-a intamplat