| papuciirupti a întrebat:

am helicobacter p. si iau antibiotice (amoksiklav si lekoklar impreuna cu helides pe care o iau doar dimineata si celelalte 2 la 12h), am luat 2 zile si inca le iau doar ca simt burta asa plina, un fel de balonare, si am gura amara dimineata dar si o stare asa nasoala. este normal sau ar trebui sa ma duc la doctor sa imi dea altele?
de la h.p. aveam flatulenta si plenitudine care au disparut aproape in totalitate...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este normal, in pacate au efecte adverse suparatoare, desi nu sunt periculoase. Gustul amar se va tot agrava, poate deveni greu de suportat, mai ales dimineata. Din fericire nu e nimic grav, poti continua tratamentul