| BacaCostin a întrebat:

Salut, am și eu o problemă, cred... Acum ceva timp am fost în spital și am în mai multe locuri branulă. Ultima dată a fost la încheitura mâinii și după ce mi-a scos-o nu știu, pur și simplu dacă pun degetul acolo îmi simt vena și pot să o mișc și pare cam umflată sau nu știu dacă este. Și într-un loc pare o gâlmă sau ceva de gen, adică când pun mâna se simte vena tare. Au trecut cam 3-4 săptămâni de atunci. M-a durut cam 2 săptămâni și acum mă mai doar puțin. Aș vrea să știu dacă credeți că este ceva grav sau ceva care nu contează....

Fundă și vot happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| clickclicksnap a răspuns:

Nu ne nici o problema. E normal, s.ainflamat vena, mai ales ca branula respectiva penetreaza vena exista si posibilitatea sa fii fost pusa purin aiurea. Inoricare din cazuri nu e nici.o problema, in timp se va retrage "umflatura"... si nu doar o luna. Era bine, ca dupa ce branula a fost extrasa sa stai cateva zile cu niste comprese cu apa rece. In fine, nu.i problema no worry. Numai bine

2 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Nu ai nimic....asa te faci mare.

| anonimus35 a răspuns:

Nu stiu daca e ceva grav, nu sunt doctor laughing, dar du.te si intreaba.ti doctorul de familie happy