| Crs a întrebat:

Seara trecuta eram afara si m-a ciupit ceva, dar nu am simtit cand. Azi dimineata am vazut ca am pe mana o galma umflata si destul de maricica, cu un punct mic rosu in mijloc, cred ca de unde m-a ciupit, si locul e mai cald ca resutul mainii si ma doare cand apas. si parca si restul mainii o simt asa ciudat, ma cam doare. Oare ce m-a ciupit? poate fi grav?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Mi s-a întâmplat şi mie. Pune o compresă cu apă rece, ia un antiinflamator gen Diclofenac şi în două zile trece, fără astea tot se va duce în câteva zile. Dacă ar fi fost ceva otrăvitor ai fi ştiut până acum crede-mă.

| coconut_2092 a răspuns:

Posibil sa fi fost vreun paianjen ceva. Poate nu e grav. Daca totusi nu-ti trece in 2-3 zile, du-te la doctor. Asa a patit si mama acu' cativa ani, si i s-a inflamat degetul mic de la mana foarte tare si era plin de puroi. Si totul de la un amarat de paianjen. Nu vreau sa te sperii, dar daca nu trece de la sine, du-te la spital ca sa nu se agraveze.

| Anonim_9242 a răspuns:

Sigur paianjen...se trateaza cu alcool sanitar.Stai linistit ca nu este grav.