| anonim_4396 a întrebat:

Am in par un fel de matreata, adica nu cred ca este matreata, sunt niste fulgi mici si desi albi, ca si cum as avea praf alb prin par. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Matreata.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Dac nu ti-a trecut cu nici un fel de sampon antimatreata sau macar sa mai fi disparut, iti recomand o vizita la dermatolog pentru ca sa scoti din calcul posibilitatea ca acei fulgi albi pe care ii descrii tu sa fie din cauza candidei albicans, iar daca nu va fi candida de vina, dermatologul iti va recomanda cu siguranta un tratament adecvat pentru ce ai putea avea tu.
Multa sanatate!

| Clorox a răspuns:

E matreata... Schimba samponul, eu cand eram mic faceam matreata, nu am mai facut de multi ani.

| JackR a răspuns:

Neuroni morti. Nu-ti mai incap in craniu si au inceput sa iasa afara, dar cand dau de aer, mor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E matrata, dar nu-i matrata.

Sunt paduchi.

| MelissaAdela a răspuns:

Buna.S-ar putea sa ai dermatita seboreica.Sunt ca niste cojite?

| Gabi1012005 a răspuns:

Am patit si eu acest lucru, am fost la medic, mi-a dat medicamente, sampoane, dar degeaba. Dupa m-am tuns chel, si nu mai am. Parul meu este des, frumos, cret. A disparut matreata si problemele cu scalpul(nu mai stiu exact cum se scrie)

| Simon_Gabriel_1993 a răspuns:

De la la*ba, am patit si eu.