| anonim_4396 a întrebat:

In partea de sus a parului (doar in partea de sus) am un fel de matreata, adica sunt niste fulgi foarte mici albi si foarte desi care arata inestetic. Am incercat si samponuri anti-matreata si nu si-au facut efectul. A mai avut cineva? Ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Foloseste ceva din farmacie, recomand Selsun bLue
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10017303
Cand te speli cu el, maseaza bine si lasa asa in par 5mins si dupa clatesti.
Dupa 3 utilizari garantat nu mai ai probleme.
Dupa aceea poti face 3 spalari cu samponul tau de il folosesti de obicei si 1 cu SElsun ca sa tii in frau dermatita seboreica.
Ma refer la fiecare 4 spalari bagi 1 data selsun, gen 1 data pe sapt te speli cu el sau 10 zile si in rest cu samponul de il folosesti tu de obicei.

| IIIshaneIII a răspuns:

Foloseste alocool sau benzina 98+ de la rompetrol

| 2k18Tpu a răspuns:

O fii ciuperca.

| Daniel123987 a răspuns:

Sa te tunzi zero ☺☺☺☺☺

| Alex007007 a răspuns (pentru Daniel123987):

Asta va fi primul lucru pe care il voi face cand va incepe vara, pana atunci voiam doar sa vad ce pot face sa ameliorez situatia.

| Schikzo a răspuns:

Man, se numesc paduchi, daca vrei sa scapi de ei poti folosii cum a spus un tip mai jos, petrol, nu risti sa iti pierzi, parul, scalpul sau sa ai arsuri. simplu si usor, iti vorbesc in cunostiinta de cauza.

| Alex007007 a răspuns (pentru Schikzo):

Boss n-au cum sa fie paduchi daca cand bag mana in par incepe ninsoare.

| Schikzo a răspuns (pentru Alex007007):

Inteleg, imi cer scuze.

| MarinBoss123 a răspuns:

Da-l cu gel si iti trece.

| anonim_4396 explică (pentru MarinBoss123):

Doamne ce sfat! Va fi și mai inestetic!
Mergi și discută cu un medic dermatolog. Te va ajuta cu un tratament și vei scăpa de această problemă! Numai bine!