| Unknow12213 a întrebat:

Am inceput sa urinez des cam dupa 2-3 luni ce a inceput anul scolar. Am facut test de urina a iesit ca aveam infectie urinara nimic grav.La fel nu imi trecea, dupa care am facut radiografie sau cum so numi la rinichi si a zis ca nu am nimic si ca ar fi de la frig. Preciz ca si astazi sunt la fel... jetul este slab si dupa ce urinez imi curg o gramada de picaturi.Ma simt tot timpul incomod si am sensatie de urinare ce ar trebuie sa fac.Am tot impul cald in casa si rar stau pe afara in frig...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Mergi la consult de specialitate la un medic urolog. Nu cauta rezolvari pe net. Sanatate maxima iti doresc!

| AutumnDay a răspuns:

Daca ti-a iesit ca ai infectie urinara nu inseamna,, nimic grav". Mergi din nou la medic, la unul competent. Pana una alta, ia o cutie de Uricol, costa circa 9 lei si bea cate un pliculet pe zi, poate iti amelioreaza simptomele.

| Andersen2k18 a răspuns:

Mergi la medicul urolog, iti va recomanda ce medicamente sa-ti dea pentru infectia urinala, nu te juca cu asa ceva poti face complicati.