| Igant679076 a întrebat:

Salut am mica problema
recent mi-au apărut pe capul penisului niște pete mici rosi am fost la doctorul de familie și mi-a zis ca este un fel de iritație ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Poate fi o simpla iritatie, alergie, infectie urinara, herpes, candida, sifilis si altele
Trebuia sa-ti dea trimitere la dermato venerice.
Multa sanatate,

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ce sa stim noi? Trebuia sa-l intrebi pe doctor ce sa faci, nu pe noi.

| Korkodeln a răspuns:

Daca este doar o iritiatie ai doua posibilitati: fie e de la chiloti, fie e de la laba.

- De la chiloti: poarta chiloti mai largi (boxeri) si strict de bumbac 100%, pe care-i schimbi IN FIECARE ZI cu unii proaspat spalati.

- De la laba: mai lasa laba ca ti-o blegesti de tot, dar daca nu te poti abtine, foloseste lotiune speciala.

In toate cazurile igiena intima (apa si sapun, nimic special) e obligatorie, doar ciobanii au branza pe shtanga.
Doctorul de familie iti pote prescrie si o crema anti-inflamatorie care ajuta.