| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

DAU FUNDA
De ieri ma mananca capul penisului si am niste pete mici rosi pe el. Mentionez ca am 15 ani, de la ce poate fi asta si cu ce ma pot trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Pînă una alta:
Igiena de două ori pe zi minuțios întâi doar cu apă, apoi cu apă și foarte puțin săpun lichid obișnuit sau intim.
Continuă așa doua săptămâni și după aceea la fel. Dacă în 1-2 săptămâni nu dă semne bune mergi la dermatolog.
Nu da cu săpun de parcă speli mașina!

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Probabil ca, din diferite cauze, esti iritat. Spala-te bine cu sapun.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru AFR81):

Si mai am auzit varianta sa ma dau cu crema de galbenele, este buna?

| Violleta2022 a răspuns:

Penisul se poate irita si de la mastur bare excesiva, nespalare dupa fiecare ejacu lare, sau nespalare zilnica.
Ia o pauza de la mastur bare pentru 1 saptamana, pana se vindeca complet, intre timp, spala-te dupa fiecare urinare cu apa calda si sapun. Chilotul se schimba zilnic!

| untu a răspuns:

Pare un simptom al unei boli grave de piele! Mergi la medicul de familie si apoi la medicul dermatolog (este posibil sa ai dermatita seboreica sau psoriazis sau urticarie sau sifilis!)

| Andersen2k18 a răspuns:

Te-ai iritat, eu spun sa te dai cu Cutaden sau sprei cu Propolis si Catină, si ai grija cu igiena zilinca a lenjeriei, schimbate de 2-3 ori pe zi.

| UnAltAnonimCelebru explică:

Inafara de varianta : "MERGI LA MEDIC"