| kidy_1467 a întrebat:

Salut.am nevoie de putin ajutor.am 17 ani si doar 1.68 inaltime.as dori sa aflu cum as putea sa ma inalt mai mult.
va multumesc
dau fundita
:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hikari a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema dar cu timpul m-am inaltat. L-am intrebat si pe doctorul de familie, daca faci baschet ma inalt? Si acesta a zis ca nu am cum sa ma inalt pentru ca deja oasele sau nu mai stiu eu ce mi-a spus el s-au dezvoltat. Daca ai merge la baschet timp de un an sau 2, nu te-ai inalta decat vreo 2 sau 4 cm. Deci obisnuieste-te cu inaltimea pe care o ai. happy Sper ca ti-am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Pentru 17 ani,întradevăr ai o înălțime mică. Contează să te simți bine în pielea ta,nu să fi înaltă.
Pentru a crește în înălțime poți doar să faci sport. Sporturile recomandate,care ajută foarte mult sunt handbalul, voleiul și chiar și tenisul.
Încet, încet o să observi că o să crești în înălțime.

Numai bine!
Mult succes!

| dadasssssssss a răspuns:

Http://blogulsportivilor.com/exercitii-de-crestere-in-inaltime/

Acste exercitii facute in fiecare zi te vor ajuta sa cresti in inaltime. Bafta;)

| ionutzza_7257 a răspuns:

Pai kidy daca vrei sa te inalti sportul te poate ajuta farte mult handbalul si baschetul sunt cele mai bune
pentru asa ceva