| rebyrebeca a întrebat:

vreau si eu niste sfaturi de cum as putea sa slabesc si sa ma mai inalt putin, monentan am 55 kg si 1.68 inaltime va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Greutatea ideala la inaltimea asta ar trebui sa fie de 58 de kilograme, insa tu esti foarte bine.
Nu trebuie nici sa te mai ingrasi, nici sa mai slabesti.
Te pup!

| rebyrebeca explică (pentru anonim_4396):

Mersi...dar mie mi se pare ca sunt putin cam plinuta happy
te pup!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ, iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 60 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, NU mai trebuie să slăbeşti deoarece ai cu 5 kg mai PUŢIN decât greutatea ideală!

Toate cele bune.

| CIIPRIANNn a răspuns:

Daca vrei sa te mai inalti poti practica inot, basket etc.