| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am o acnee nu chiar urâtă este ok o tin sub control, am fost la tot felul de dermatologi si mi-au tot dau tot felul de creme, mai putin roacutan pe care am refuzat sa-l iau din spusele pe internet.
Toti dermatologii mi-au dat tot felul de creme care sunt inutile nu am efect, mi-au dat un produs Mask Gel Plus si a doua zi aveam fața plina de acnee.
Asa ca m-am hotarat sa fac vaccinul Ani Acnee la Spitalul Cantacuzino din Bucuresti, este cineva care l-a facut? Sunt rezultate? Ofer Funda. Apropo am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elieee a răspuns:

Nu știu de acel vaccin. Eu am scăpat de acnee fără să merg la dermatologi. Simplu. Ce tip de ten ai tu? Eu am tenul gras, așa că am mers la farmacie și mi-am luat o cremă hidratantă. Bun. Poți alege între La Roche posay, bioderma, ivatherm. Eu le-am folosit pe toate și toate au dat rezultate, mai ales ultima. Și o spumă de curățare de la vichy sau de la ce ți-am scris mai sus. În fiecare dimineață și seara mă spăl cu acea spumă iar apoi aplic crema hidratantă.
Cred că ești băiat după nume. E ok. Aveam un coleg care tot o cremă și o spumă de curățare folosea de la ivatherm, recomandată chiar de un medic ginecolog foarte bun și cunoscut. Și el avea o acnee vulgară. Nu știu, contează foarte mult cât timp acorzi tu acestui lucru, dar dacă ai posibilitatea să dai câțiva bani în plus și poți să-ți rupi 5 minute dimineata și seara eu zic că poți să scapi de acnee, care cum ai spus, nu e vulgară, foarte simplu, fără vaccin și alte lucruri.
Aaa și de două ori pe săptămână îmi fac o mască Dintr un albus de ou și mi pus șervețele pe deasupra până se întărește. Am o față super fină la sfârșit. Ma spăl pe față și aplic cremă. Poți încerca și cu miere și bicarbonat de sodiu.
Eu am scăpat de o acnee vulgară. La 15 ani aveam fața plină, pe la 17 am scăpat fără vreun efort.
Și Alimentația e un lucru foarte important! Să ții cont și de asta

4 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Draga mea, nu stiu ce sa iti spun despre vaccin.
Dar in cazul asta trebuie tratatå cauza, adica dereglarile hormonale. Cremele locale, gelurile de curatare sunt inutile crede ma.
Bafta!

| Elide a răspuns:

N.ai sa scapi, îți spun eu.Nu mai te lua dupa comentariile dupa net în legătură cu roaccutane, am 8 luni de cand il iau si n.am murit. Pielea mea e ca de bebeluș nici macar nu se mai cunosc urmele lăsate de acnee.E ca si cand n.a fost niciodată

| Claudia10girl a răspuns:

Nu am auzit de vaccinul anti-acnee. Eu am reusit sa scap de acnee cu recomandarea medicului ce mi-a recomandat tratamentul natural Vervory si mi-a vindecat complet tenul.

| Elieee a răspuns:

Aaaa și când aveam acneea mai urâtă foloseam și o soluție astringentă de la Roche posay care usca coșurile. Mă dădeam seara înainte de culcare, după vreo oră după ce aplicam crema hidratantă