| rechinu99 a întrebat:

Salut.
Am o alunita de ceva vreme. nu mai stiu exact de cand, dar m-am tuns de cateva ori mai scurt si se vede foarte urat.
Si am inteles ca provoaca ceva cancer? Cine a mai avut sa imi explice mai multe si unde o pot scoate sau daca e periculoasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Mergi la dermatolog sa ti-o excizeze. Spui ca te deranjeaza ca este inestetica si risti uneori sa o ranesti.

De acolo stie doctorul ce sa faca.

| ivanhoe a răspuns:

Dupa cate stiu eu, trebuie sa intri oarecum in panica atunci cand isi schimba culoarea, isi mareste volumul sau depaseste de 6 mm. Nu incerca sa o rupi, tai, zgaria etc.

| rechinu99 explică (pentru ivanhoe):

Dar nu si-a schimbat culoarea sau volumul..pentru ca tot cam asa era. daca vrei uitate la poze ca am mai pus o intrebare