| raulu65u73 a întrebat:

Salut, am o basicuta intre degetele de la picior, am fost la doctor și m-a programat pentru operație. Ce pot face sa nu mai îmi apară asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Operatie. Si o mai buna igiena a picioarelor.

| sierra1 a răspuns:

Dacă e operație e ceva delicat spre grav. Medicul ăla ar trebui să-ți spună ce ai și de la ce

| mihai69 a răspuns:

Întreabă medicul, nu TPU.

Răspuns utilizator avertizat
| neprihanitul a răspuns:

Poarta sosete cu o compozitie cat mai mare de bumbac, schimba sosetele zilnic, nu purta incaltaminte de proasta calitate luata de la dragonul rosu sau altele de genul, ai mare grija cand faci baie in locuri care au fost folosite de mai multe persoane (hoteluri, pensiuni, stranduri) fiindca sunt zone de unde poti lua foarte usor micoze si ciuperci, obosnuieste-te sa dormi fara sosete. Daca vei respecta toate astea te asigur ca nu vei avea problema asta pe viitor. Daca se intampla totusi sa observi peste ceva timp (fiindca vor fi situatii cand nu o sa poti evita in totalitate unele zone in care exista unele bacterii) ca iti apar intre degete sau sub degete portiuni unde se decojeste pielea si miroase urat, cumpara de la farmacie creme pentru a trata problema asta si scapi de ea fara probleme. Lamisil si Canesten Foot sunt doua produse pe care le folosesc de ani buni si dau rezultate de minune.