| treywa a întrebat:

Salut.Am o eu o problema.La inceput a fost o durere usoara la nivelul spatelui sau a plamanilor (suna ciudat, dar nu stiu sigur de unde venea). Recent(de vreo 2-3 zile), m-a apucat o tusa seaca, cu "flegma" de culoare verde-galbuie. Ieri, am simtit niste intepaturi la nivelul plamanilor cand am tusit si m-a luat o durere de plamani cand fumam(trageam fumul in piept). Acum, simt niste intepaturi la nivelul plamanilor (nu puternice). Am 18 ani, si fumez de aproximativ 4 ani_5-6 tigari la zi. Acum 1 luna, mi-am facut niste analize si mi-a iesit ca am imunitatea scazuta. M-am documentat si din cate am citit, simptomele sunt apropiate de pneumonie sau bronsita. Ce parerea aveti despre simptome? De ce boala as putea sa sufar? Peste 2 zile (joi), ma duc sa-mi fac radiografie la plamani. Dar as vrea sa stiu si parerea dumneavoastra. Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ai o raceala la plamani.