| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Am o intrebare, este normal cand sufar de constipatie cronica sa am scaunele subtiri si fragmentate? Si ce as putea face sa scap de constipatie avand in vedere ca consum extrem de multe fructe si legume si peste 2l de apa pe zi? Am incercat cu laxative, cu colon protect si alte seminte insa nimic. Cand vine vorba de exerciții fizice nu as zice ca fac insa o plimbare de 1-2 ore pe zi in oras nu cred ca strica. Va rog ajutați-ma, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Dimineata pe stomacul gol ia câteva înghițituri de miere. poate ajuta. La mine a funcționat, eram constipata de 5 zile iar mierea m-a ajutat

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu mergi la un medic? El îți poate spune ce ai. Aici pot fi multe păreri care nu întotdeauna sunt adevărate.