| JuSt222 a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de ochelari.

Am avut pana acum 3 perechi de ochelari de vedere gen pilot dar de fiecare data am avut probleme de acomodare cu ei ( nu m-am acomodat deloc ) si i-am schimbat lancresterea dioptriilor.
Recent am pus o pereche de ochelari patratoti si pot sa spun ca pentru prima data m-am simtit in largul meu cu o pereche de ochelari.
Am observat ca imi obosesc ochii foarte rau in cazul celor pilot ( mari) si de aceea nu mai vad bine, ma deranjeaza dupa 5 minute de folosire, nu pot sa cutesc cu ei in ciuda faptului ca sunt facuti exact dupa problema mea si am verificat acest lucru.
Se poate ca marimea lentilei sa ma deranjeze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AliGab a răspuns:

Ce afectiune ai? miopie? hipermetropie? astigmatism? ce tip de lentile: sferice sau cilindrice?