| Onofresh2000 a întrebat:

Am o intrebare.Mama mea are de cateva săptămâni o bubă mare sub ureche de culoare rosiatica.Azi si-la spart(! daca vi-se pare prea dezgustător șau de abea ați mâncat va recomand sa nu cititi!) si a ieșit ceva galben însoțit de sange cu mici nuante gălbui, iar după ieșea ceva cărnos si nu a mai continuat sa il spargă. Știe cineva ce este si ce ar trebui sa facă sa îi dispară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa mearga urgent la medicul de familie.

| untu a răspuns:

Daca ai spart buba, continua sa storci tot pana la sange, nu lasa sa mai ramana ceva microbi sau bacterie, apoi dezinfecteaza-le cu vata imbibata cu spirt medicinal sau cu rivanol si apoi sa mearga la medicul de familie, paoi la medicul orl-ist sau dermatolog!

| SSJGohan3 a răspuns:

Cu o poza era mai usor, ar treubi sa pastreze locul curat, cu apa oxigenata sau spirt ce ai la indemana, dupa sa mearga la doctorul de familie sau chiar urgente ca e mai bine sa stii ce are