| anapatras a întrebat:

am o intrebare pentru voi fetelor : am fost la ginecolog si mi-a dat anticonceptionale Milligest pentru reglarea menstruatiei. dupa ce mi-a trecut menstruatia (dupa vreo 4 zile) am niste scurgeri maronii care nu sunt abundente. din cate am citit cred ca ar fi vorba de spotting, dar intrebarea mea este cate zile dureaza, pentru ca eu peste o saptamana trebuie sa plec in tabara la mare straight face face va rog mult sa ma ajutati fetelor. multumesc. (precizez ca am 15 ani.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Pacat ca toti medici sunt asa, parca ar fi instalatori... nu mere caloriferu? ia da cu blitz-ul in el ca se porneste.
Serios, pentru medici orice are rezolvare cu un pumn de pirule.
Eu stiu ca sunt plante medicinale care ajuta mult in probleme femeiesti, ai fi putut incerca cu ele inainte de a merge la medic.
Cat despre problema aparuta, din informatiile mele se poate intampla oricand in perioada primelor 3 luni, poate pana mergi la mare sa se intrerupa si sa se porneasca din nou de 3 ori, poate sa-ti faca figura si acolo.
Mergi la medic si vorbeste despre situatia ta, vezi daca nu-i bine sa intrerupi tratamentul asta pe perioada vacantei, iar inainte de a-l relua incearca si tu niste tratamente naturiste.

1 răspuns:
| kittycat_9803 a răspuns:

Eu sunt la a 2a folie de yasmin. cand am inceput-o pe prima, la a 6a pastiluta, a inceput si spottingul si m-a tinut pana am terminat folia, si mi-a venit menstruatia, mai exact toata luna! dar acum dupa ce am inceput a 2a folie [ sunt la a 10a pastiluta], nu a mai aparut spotting`ul... ai rabdare poate iti va trece pana mergi la mare. daca nu, foloseste o. b.`uri mini, din acelea cu dunga roz pe cutie chiar daca esti virgina. nu se va intampla nimic. sper ca ti-am fost de ajutor big grin bafta.