| EdyBarosu a întrebat:

Am o intrebare "posibil medicala" in legatura cu frecarea penisului.Am inceput sa imi frec penisul destul de regulat [ 2-3d]. Am observat ca pe spatele penisului mi s-a inrosit rau o dunga, posibil o vena. Poate fi de la frecare? Se intampla doar cand il frec..Imi poate pune in pericol sanatatea daca continui sa il frec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Masturbarea e ceva normal, dar trebuie sa o faci fara exagerare. happy
Uneori excesele duc la neplaceri cauzate de durere si iritatii.
Te autosatisfaci ca sa te simti bine, nu sa te mutilezi.
Lasa penisul sa-si revina si apoi te mai atingi de el, dar fara exagerari.