| EdyBarosu a întrebat:

Am o intrebare "posibil medicala" in legatura cu masturbarea.Am inceput sa ma masturbez destul de regulat [ 2-3d]. Am observat ca pe spatele penisului mi s-a inrosit rau o dunga, posibil o vena. Poate fi de la masturbare? Se intampla doar cand ma masturbez.Imi poate pune in pericol sanatatea daca continui sa ma masturbez?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Preputiul care acopera si reprezinta suprafata penisului este ''intesata'' cu vene si artere de diferite grosimi, care in unele cazuri pot fi proeminente si din acest motiv ies mai mult sau mai putin in evidenta mai ales in situatia in care erectia este mai... extrema. Aparitia respectivei vene/artere in nici un caz NU este urmarea faptului ca practici masturbarea, ci se datoreaza starii de puternica excitatie si a activitatii intense a inimii. big grin

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poate fi daca dai prea repede cand te masturbezi, sau o strangi prea tare.