| Shadow07 a întrebat:

am o intrebare pot creste dupa 15 ani eu am 1.58 am sanse sa ma dezvolt cam pana la 1.70 1.75 tatal meu are 1.80 si mama 1, 60? Adica ma pot dezvolta in vara dintre a 9-a si a 10-a mai mult! Am inteles si ca laba piciorului creste prima si eu port cam 42 conteaza in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

De obicei la varsta asta fetele sunt mai inalte ca baietii, apoi are loc un "boom" o cresterfe brusca in inaltime a baietilor. Eu zic sa mai ai rabdare vreo 2 ani sa nu te stresezi, Mananca doar sanatos si variat, si incearca sa practici un sport de exemplu baschet sau volei.

| alincik900 a răspuns:

Si normal ca ai sa mai cresti, baietii pina la 18-20 ani mai cresc.