| VladoiuDany a întrebat:

Am o intrebare, si va rog sa raspundeti cat se poate de serios, stiu ca o sa spuneti ca nu se poate dar trebuie sa existe o metoda! Sunt foarte inalt si as vrea sa mai scad cativa cm., nu conteaza termenul orice metoda e binevenita! Fundaaa, voturi, tot ce vretiwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Din cate stiu eu nu exista nici o metoda recomandata pentru scaderea in inaltime.
Singura modalitate prin care ar putea sa se obtina asa ceva, ar fi sa ti se scurteze picioarele la nivelul gambei prin extirparea unei bucati din oasele de la acest nivel. Dar metoda asta, pe langa faptul ca ti-ar produce niste dureri ingrozitoare, ti-ar strica astepctul gambei si chiar ti-ar produce dificultati in a merge sau chiar in a sta in picioare. Pe langa asta exista si niste riscuri operatorii si post-operatorii imense. In concluzie nu cred ca ai o modalitate prin care sa obti o scurtare si a carei rezultat sa justifice riscurile.
Ai putea sa te adresezi unui doctor ortoped sau unui chirurg plastician si sa ii intrebi pe ei daca exista o sansa. Insa iti recomand sa inveti sa te obisnuiesti cu acest "handicap".