| AndreiDavid22 a întrebat:

Am o mare problema! Am o gâlma putin mai jos de ureche la gât! Ce este? Link poza:Vedeți? https://imgur.com/gallery/AjidhI1

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ganglion limfatic inflamat.
Urgent la investigatii medicale!
Posibil infectie in corp, posibil tumoare.

| AndreiDavid22 explică (pentru Violleta2022):

Buna! Daca mișc capul nu ma doare deloc, ma doare încet doar daca apasă încetișor! Ce este?

| AndreiDavid22 explică (pentru Violleta2022):

Cred ca am răcit! Am fost la scl in hanorac fără geaca si fara căciulă ca m-am grăbit ca am întârziat la ore! Nst ce ar fi

| AndreiDavid22 explică (pentru Violleta2022):

Rumoare de la frig? Nu prea cred...

| AndreiDavid22 explică (pentru AndreiDavid22):

Tumoare*

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiDavid22):

Raceala nu provoaca galme pe gat!
Mergi la medic de urgenta!

| AndreiDavid22 explică (pentru Violleta2022):

,,tumoarea" asta se poate vindeca?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiDavid22):

Daca-i tumoare, da, este operabila si eliminabila, dar depinde de natura ei.
Sa speram totusi ca-i vorba de o infectie, pentru ca tumorile nu sunt prea prietenoase.