| Λndrei a întrebat:

Am o mica,(sper), problemă. În urmă cu vreo 3-4 săptămâni mi s-a umflat o măsea. Umflătura s-a tras după ce am luat antibiotice și durerea a încetat.
De atunci simt o mică umflatură, tare la atingere, chiar lângă rădăcină. Am impresia că este osos...
Aveți idee ce ar putea fi?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cts_Florin_1990 a răspuns:

Ia-ti inima in dinti, si da o fuga la medicul stomatolog. Rezolva problema din timp, mai incolo o sa regreti. Consultatia e undeva la 30-50ron, sau gratis la unele cabinete, daca faci si tratamentul la ei.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este probabil un abces periapical, semnul ca infectia a afectat radacina. Trebuie sa te vada in cel mai scurt timp un stomatolog, poate iti mai poate salva radacina.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un chist, se îndepărtează la stomatologie, sub anestezie.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Este un abces. Punga de puroi.

| Λndrei explică:

Șiiiii astăzi m-am trezit și cu măseaua umflată. Tragic... nu am mai avut măsele umflate până acum.

| ChrissD a răspuns:

Cred ca ar trebui sa consulti un medic pentru ca se poate agrava ..bafta.

| ionutalex13 a răspuns:

Mergi la medicul stomatolog

| CraZYK1d a răspuns:

E doar puga de puroi ramasa ...ar trebui sa mergi la un stomatolog, o sa-ti faca o gaura un molar/dinte pana la puga, sau o sa-ti taie gingia..sa se scurga puroiu'