| Angelotpu a întrebat:

Salut! Am o problema, de fiecare data cand ma trezesc de dimineață din pat ma doare noada fundului, stiti din ce cauza si ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi la chiropractpr exista niste magicieni care fac masaj care au scoala sa traga de oameni pe unii ii repara
Si eu iti trosnesc toate oadele toate vertebrele
Ei au scoala si de ortopedie
Ei stij multe lucruri despre oase
Si iti aranjeaza oasele

Apoi mai slabesti si tu mai faci sport mai bagi niste alanerv sunt niste vitamine care nu se iau pe stomacul gol

Si vitaminele astea repara nerviii sciatica pe acolo pe unde se freaca nervii de discurile intervrttebrale sparte sau gasate care zgarie nervii
Si te tii de chiropractorul respectiv sa faci exercitii fizicd regulat

| Violleta2022 a răspuns:

Poate faci o radiografie la coloana, ca asa ceva nu este foarte des intalnit si nu putem sa stim ce ai.

| doctorandus a răspuns:

Chiropraxia este escrocherie medicală. Îți promit că te vindecă de gripă și de hepatită prin a-ți trosni încheieturile.

| Felys a răspuns:

Una din cauze ar puteea fi frigul, si eu patit astfel de chestii de regula cand ma asezam pentru un timp pe ceva rece si ma durea pana venea vara, caldura mare.Ideal e sa nu stai in frig, sau daca nu ai incotro sa fii mereu bine imbracat. Poti lua antiinflamatoare care vor scade inflamatia care este in acea zona.