| DioDeep a întrebat:

Am o problema. Acum 5 luni mi s.a spus ca am gastrita si esofgita, si am tinut un regim plus ca am luat pastile timp de 5-6 luni, cat mi.a zis doctorul. Intrebarea este daca am voie, dupa tot tratamentul, sa fumez. E placerea mea, nu fumez mult. Maxim 3 tigari pe zi. Cat de mult poate dauna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xboyhb a răspuns:

Tigarile nu au nici o legatura cu stomacul happy doar cu plamanii si cu circulatia sangvina probabil ti s-a spus sa nu fumezi ca sa nu iti reduci apetitul cand mananci, cat despre esofag evident ca undeva afecteaza, mai mult sau mai putin oricum ar fi e diferenta de la persoana la persoana daca ai probleme acolo cred ca iti afecteaza, stiu oameni care au murit de cancer la plamani si nu au fumat o tigara toata viata, pana la urma toti murim de ceva, daca iti place ceea ce faci fa-o pana la urma ai sa mori facand chestii plictisitoare, fa ce-ti place si fa-o des, sau mai rabda pana trec problemele tongue