| Andrei2389124 a întrebat:

Salut tpu...am terminat acum vreo saptamana tratamentul cu pastile la hepatita C.Am tinut regim, dar doctorii mi-au spus sa mai tin regim 2 luni inainte sa mananc ceva gras etc...a fost revelionul si am baut cam 2 sticle de lipton, am mancat un pachet de biscuiți cu ciocolata, am mancat si niste mazare cu pulpe de pui(aveau ulei).Nu am baut sampanie, macar atat.Repet terminasem pastilele de vreo sapt aproape, dar doctorul mi-a zis sa mai tin vreo 2 luni regim. Voiam sa stiu daca am luat tratamentul si am tinut regim degeaba daca am mancat prostiile astea.Mai am sanse sa scap de hepatita daca am mancat astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Teoretic trebuia sa tii regimul. Însă nu ai consumat alcool ceea ce este foarte bine și nici nu poți spune ca ai făcut un mare abuz de alimente. Continua cu strictețe regimul vei scapa de hepatita. Regimul și tratamentul nu au fost degeaba.

| Andrei2389124 explică (pentru Nirvanaaa):

Mulțumesc frumos.mi-a fost foarte pofta si nu m-am putut abtine..si aveam o teamă..chiar sper sa scap.

1 răspuns: