| spooky a întrebat:

Am o problema...azi am fost la o clinica stomatologica si mi-au spus ca trebuie sa imi fie redresati doi molari...
A mai facut cineva asa ceva? pentru ca as vrea sa stiu cum se va proceda...eu am inteles ca se vor pune ceva aparate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca se refera la pozitia molarilor pe arcada, pozitie care nu e cea anatomica! Iar asta o vor face cu un aparat ortodontic!
Na, e criza, ce vrei? Lumea descopera si mici imperfectiuni! Mai consulta un specialist!

| spooky explică:

Da...trebuie un aparat ortodontic pentru ca imi este deplasata si mandibula in partea dreapta