| Jake143 a întrebat:

Salut, am o problema. Cand strang pumnul stang sau daca de exemplu nu strang pumnul si lovesc in ceva imi pocnesc toate oasele de la deget (firav) mai ales cand strang pumnul se aud toate oasele de la mana.Din ce cauza, este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da, intr-adevar ai o problema grava: lipsa de calciu in oase si "ungerea" insuficienta ale articulatiilor osoase!
Poti ajuta organismul prin alimentatie potrivita, bogata in calciu, cum sunt laptele si produsele lactate naturale, impreuna cu fructe care contin magneziu, pentru fixarea calciului (de exemplu sirrop de coacaze negre).

Pentru a ajuta articulatiile oaselor, mancarea ceea mai la indemana (pe timp de iarna) este PIFTIA si TOBA de porc.

Pofta buna! happy

1 răspuns:
| Delia77 a răspuns:

Nu.Nu iti pocnesc oasele