| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si de vreo 5-6 ani imi pocnesc degetele. Acum cand strang pumnu pocnesc toate. Chiar daca strang de 1000 de ori la rand pumnul pocneste de fiecare data la amandoua maini. Mia spus multi ca o sa tremur in batranete. Ce sa fac sa ma fac la loc adica mai am vreo sansa sa repar totul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Skypee a răspuns:

Da,du-te la un medic sa vada ce ai, poate ai vreo problema cum sunt asezate oasele.Si eu am probelma cu mana(cotu), cand l-am rupt doctorul a facut o prostie si acum de fiecare data cand o misc imi pocneste, deci consulta un doctor bun! daca nu vrei sa ai parkinson

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Du-te la un medic, să îţi facă un consult la oase. Niciodată nu e prea târziu pentru că eşti tânăr happy

| Manuela15 a răspuns:

Nu mai ai cum sa repari si eu im pocneam degetele pe la vreo 11 ani mi-a zis ca daca o sa mai fac asta o sa imi tremure mainile incearca sa nu mai le pocnestiwinking

| NuAmBaniDeNume a răspuns:

Exact. incearca sa nu le pocnesti. si eu imi pocneam degetele inainte si tot asa imi ziceau si mie multiwinking