| Cutiepanda31 a întrebat:

Am o problema cu aparatul dentar.

Mi-am pus aparat dentar pe dinții de jos in luna Iunie. O luna a stat iar după aceea, bracket-ul de pe incisivul lateral stâng a început sa se miște. M-am dus sa-l lipesc. După câteva săptămâni iar a început sa se miște. Și atunci am fost nevoită sa-l lipesc.

De atunci mi-am dezvoltat niște ticuri nervoase care constau in: apăsarea cu dinții de sus a bracketului abia lipit, dădeam cu limba mereu și verificăm mereu dacă se mișcă.

Mi s-a întâmplat de 4-5 ori pana acum.

Cum pot scapă de aceste ticuri?

Va rog dau fundița!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Prin autocontrol, sa nu mai faci asta, sa-ti impui sa nu mai faci, poate ticurile au aparut si ca te cam deranjeaza acel aparat si poate organismul are tenta sa-l elimine.