| Racoviteanu_Beatrice_1999 a întrebat:

De 2 săptămâni am aparat dentar fix si acum realizez că mi-a căzut o bulinuta colorata de pe bracket.Nu mi-a căzut bracket-ul,ci o chestie colorata de el din colț, pe incisivul lateral se afla respectivul bracket.E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ţi-a căzut un elastic, aia e chestiuţa colorată.
Nu e neapărat grav, dar ai nevoie de el ca totul să "lucreze"
Mergi la ortodont să-ţi pună altul, durează câteva secunde.

| PeFuga a răspuns:

Nu e neaparat grav, dar suna la cabinet si anunta ca ti-a cazut chestiuta aia. E posibil ca ortodontul sa isi faca loc in agenda 5 minute intr-o zi sa rezolve, sau sa iti spuna sa astepti pana la activarea urmatoare. Este bine ca medicul sa stie ce se intampla cu aparatul pe care l-a pus happy

| Racoviteanu_Beatrice_1999 explică:

Nu,nu mi-a căzut elasticul, era un punctulet roz, nu elasticul.Dar mersi oricum