| Cutiepanda31 a întrebat:

Am o problema cu aparatul dentar.
Mi-am pus aparat dentar pe dinții de jos in luna Iunie. O luna a stat iar după aceea, bracket-ul de pe incisivul lateral stâng a început sa se miște. M-am dus sa-l lipesc. După câteva săptămâni iar a început sa se miște. Și atunci am fost nevoită sa-l lipesc.
De atunci mi-am dezvoltat niște ticuri nervoase care constau in: apăsarea cu dinții de sus a bracketului abia lipit, dădeam cu limba mereu și verificăm mereu dacă se mișcă.
Mi s-a întâmplat de 4-5 ori pana acum.
Cum pot scapă de aceste ticuri?
Va rog dau fundița!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Să rezolvi problema! Mergi la dentistul respectiv sau la altul sa te ajute cat mai repede.

| Cutiepanda31 explică (pentru Donsavas):

Am uitat sa zic faptul ca noaptea când dorm scrasnesc din dinti(incontrolabil), iar medicul stie și nu face nimic in privința asta