| Condei_Rares_1989 a întrebat:

Salut, am o problema cu cainele, este Golden Retriver are 2 luni, problema e ca acum o zi inainte, veterinarul mi-a dat o pastila pentru deparazitare, ca sa vada daca are viermi intestinali, acum faza e, cainele mananca si bea apa, dar le vomita pe majoritatea. A slabit si doarme incontinu. Ce as putea sa îi fac, va rog frumos, ajutatima.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| flytothemoon a răspuns:

E clar ca se intampla ceva cu el din pricina viermisorilor intestinali.
Asa se intampla la orice caine mai mic de 12 luni, nu te ingrijora. El slabeste acum dar daca-i acorzi atentie isi va reveni ♥
Matusa mea a patit la fel cu un PECHINEZ sau cum se scrie laughing si si-a revenit foarte repede dupa perioada asta de slabire. Tu fa doar ce-ti spune medicul nu ce auzi la "coltul blocului "
BAFTA!