| OvisOvidiu a întrebat:

Salut.
Am o problema cu o masea inca din 2016, dar nu am luat masurile necesare pentru tratare atunci, doar mi s-a pus un medicament ca sa omoare nervu. In timp maseaua a inceput sa se carieze tot mai tare si a crescut carne in ea.
Ei bine problema mai grava e ca gingia este permanent umflata..nu este abces si nici nu se sesizeaza umflatura pe dinafara doar cand pun limba acolo sau apas cu degetu pe obraz. De durut nu ma doare nici la rece nici la cald doar cand apas pe radacina..si doare destul de rau in momentu ala sad
Vreau sa stiu daca in acest stadiu se mai poate trata sau se ajunge la extractie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este foarte greu de zis. Ai nevoie de o radiografie pentru a vedea daca radacina mai e viabila sau ai distrus-o neglijand tratamentul.

1 răspuns:
| Cjxhhffhh a răspuns:

Du-te la doctor lasa internetul ca nu te mananca!