| momeaedy a întrebat:

Am si eu o problema, Din cauza curentului am facut abces la masea. Aceasta mi s-a umflat.Am luat antibiotic timp de 2 zile, maseaua nu ma doare dar este umflata toata partea dreapta, obraz si putin la ochi. Acum iau antiobiotic, recomandatimi ce sa mai fac, deoarece vreau sa scap de umflatura. Ms happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiSeeker a răspuns:

Nu chiar orice umflatura este abces, intrucat abcesul nu se face de la curent, ci dintr-o hemoragie in zona respectiva, din cate stiu (crede-ma am avut asa ceva si m-am luptat mult cu el).
Daca poti suporta durerea lasa antibioticele. Du-te cat mai repede la un medic dentist sa te consulte, cu siguranta te va lamuri si iti va da un tratatent corespunzator. Si incearca sa nu fi sub influenta medicamentelor cand te prezinti la medic. Bafta!