| dfwq23 a întrebat:

Am o problema cu spatele, gen la gat, mi se vede coloana vertebrala 3 oase cam asa si sta urat cand ma dezbrac, momentan fac exercitii pentru indreptare si vreau sa ma invat sa merg corect si sa mentin pozitia. Exista vreo sansa sa imi revin la normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nonolita a răspuns:

Si mersul drept, si pozitia la pc/telefon (mai ales cand stai in pat), si pozitia corpului chiar in repaos te pot ajuta. Nu mai sta aplecat. Aminteste-ti mereu sa te indrepti. Exercitiile sunt bune daca sunt facute corect.