| anonim_4603 a întrebat:

De cateva zile, cand imi suflu nasul imi curge dintr-o nara si sange! Oare de ce?
Este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca esti racita poate fi din cauza asta, asa patesc si eu.

| Tourniquet a răspuns:

Salut.

Nu este nimic grav, cred. Poate de la cat ai suflat nasu ti s-a facut o rana... happy asa patesc si eu cand suflu nasu mult. daca vrei du-te si intreaba medicul tau de familie si poate-ti da niste picaturi big grin

| unicka a răspuns:

Auzeam ca ar fi din cauza tensiunii arteriale

| hamsterx a răspuns:

Pentru ca suflii cu putere, si ti se sparg vasele de sange, care probabil la nara aceea sunt mai sensibile.eu am avut problema asta cand eram mica, dar nu numai cand imi suflam nasul.Nu pot sa zic ca era ceva grav, imi puneam vata cu apa oxigenata in nara de unde imi curgea si imi trecea, chiar daca peste cateva zile imi curgea din nou.depinde,ca sa fii sigur/a ai putea consulta medicul! bafta:*

| Zambet a răspuns:

Hey, probabil poate fi un suspect de sinuzita. Eu am sinuzita pe partea dreapta si tot asa imi curge sange. Du-te la un consult la orl si o sa te lamuresti.Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| gingasull a răspuns:

Mie imi curge sange tot la fel dintr-o nara, atunci cand ma lovesc la nas sau cand ma enervez tare... la mine este o vena slabita care se fisureaza uneori, de peste 10 ani am aceasta problema, de fiecare data trebuie sa stau pe spate 10 minute

| ZuuZaaA a răspuns:

Salut
Nu, nu cred ca este nimic grav.Probabil ca de la atata suflat ti s-a facut rana, si probabil de aia iti curge sange

| juniper a răspuns:

Vasele de sange sunt mai sensibile la nara aia, incearca sa nu sufli tare sau sa-ti pui picaturi in nas ca sa sufli mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi tensiunea dacă nu este prea mare, sau dacă ai diabet ia mergi la un control medical

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la cat ti-l sufli, crede-ma, si eu mi-l suflu des, sa stii.