| Marck94 a întrebat:

Cand imi suflu nasul, imi ies muci cu sange, si cand imi scot muci din nas, tot cu sange ies, de ce? Am sinuzita de 4 ani, o fi de la ea? Sper sa nu fie grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ar putea fi o problema de coagulare a sangelui si pe baza unei mici leziuni din nas, provocata de niste "muci" uscati da frigul si vant, sau din cauza ca-ti suflii nasul prea agresiv sa ai o mica sangerare. Iti si curge sange din nas sau nu? Exista interventii prin care se "sudeaza" vasele lezate din nas, in caz ca exista si iti curge sange din nas. In cazul tau nu cred ca e necesar. Daca singurl simptom e ce ai scris mai sus nu ai de ce sa-ti faci griji.
Multa sanatate.

| AlecuAlex a răspuns:

Du-te la medic desigur poti astepta niste raspunsuri si aici si te poti lamuri dar cel mai bine iti va spune ce e de facut medicul.

| TheSpell a răspuns:

În primul rând, nu te mai exprima așa niciodată.
2 - mergi la medic.

| GeorgeGabriel66 a răspuns:

Da, este de la sinuzita! Si nu este asa grav!

Răspuns utilizator avertizat
| GeorgeGabriel66 a răspuns (pentru Marck94):

Pur si simplu e de la sinuzita! ti-am spus nu e nimic asa grav! nu stiu daca exista ceva tratament dar. poti incerca la un medic sa vezi!

| clau44 a răspuns (pentru Marck94):

Un medic de la ORL iti poate spune exact.

| Fabio_Fabio_1992 a răspuns:

Ma refeream ca am mai avut sinuzita de trei ori, dar a trecut de mult timp, stiu simptomele. Doar ca ea nu trece definitiv, mai apare in perioada iernii, de la vant, curent, frig, daca nu port caciula. Noroc e ca port caciula si evit toate astea sa nu mai fac sinuzita. La Orl am mai fost dar sinuzita nu e grava, nu e ceva cronica. Doar cand suflu nasul imi ies muci cu sange, o fi de la ea. Analizele mele sunt negative, mi le-am facut acum o luna. In fiecare an fac control.