| Hama a întrebat:

Pe la inceputul lui iunie mi-au aparut niste pete albe pe fata (doar pe fata). Dupa ce petele mi s-au intins foarte mult, m-am dus pana la dermatolog in Alexandria. Acolo nu mi s-a spus din ce cauza imi apar acele pete, doar mi s-a dat o alifie care trebuia preparata. M-am dat cu acea alifie pana in luna august, cand aceasta se terminase iar petele erau foarte putine si foarte mici. Cu cateva zile sa incepa scoala mi-au aparut din nou, pe toata fata. Am fost la farmacie si mi s-a dat ceva care le-au facut sa mai dispara, dar nu de tot.

Am pitiriazis verisicol? Cum pot scapa pe veci de aceasta afectiune? Vreau sa mai adaug ca am 14 ani. Astept raspunsuri, multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AliceThai a răspuns:

Hama, du-te neaparat la mai multi dermatologi, indiferent de pret. Nu vreau sa te sperii, dar bolile de piele sunt f. greu de depistat si cel mai rau ce-mi trece prin minte acum poate fi cancerul ala de piele cand pielea se decoloreaza si devine alba.
Tu sigur nu ai asta, nu te alarma, deoarece zici ca ai folosit tratamente si a dat inapoi deja, dar totusi nu-i bine sa ignori problemele astea.