| george_3250 a întrebat:

Salut am o problema, deci de 4 zile nu am mai mancat paine si nici mancare nesanatoasa,am facut sport(alergat,mers pe distante lungi), si m-am ingrasat 2 kg.
P.S.prima oara cand m-am cantarit aveam 28 iar ultima oara 70.Am 14 ani si 1.78.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Stai linistit,continua asa in urmatoarele zile,cantareste-te dimineata pe stomacul gol de preferat dupa ce te duci la toaleta. Daca cantarul iti arata tot asa, si nu ai slabit nici macar un gram s-ar putea sa ai o problema de sanatate, sau pur si simplu nu poti slabi tu. La inceput e destul de normal sa te ingrasi un pic din cate stiu pentru ca organismul tau se schimba.

Pa, pa si mult succes in slabit (si eu ma chinui cu asta, cu slabitul).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Greutatea ta "ideala"ar trebui sa fie de 68 de kilograme.
Mananca mancare sanatoasa, fa zilnic miscare.
Te pup!

| BDandelion a răspuns:

Şi care e întrebarea?

| DTAA a răspuns:

Poti avea probleme cu diabetul. alta chestie nu vad ca sa te ingrasi fara motiv