| Jokerul12 a întrebat:

Vreau sa aflu si eu ceva, eu ma duc la nutritionist si mi-a dat o dieta si vad ca a dat roade in 2 saptamani si am slabit 6 kg dar problema este ca acum nu mai pot slabi. mananc putin si fac sport adica alerg 8 km alergat seara cu 4 opriri eu am 108 kg fiind foarte gras nu pot alerga non stop. dar cand m.am dus acum 3 zile la nutritionist aveam 108, 20, azi dimineata m, am cantarit si aveam 108, 50... cum asa. alerg in fiecare seara de 3 zile. mananc de doua ori pe zi. si degeaba. chiar m.am mai cantarit dupa ce am mancat la 12 si aveam 109, 60... vreau sa aflu si eu cum sa fac sa slabesc mai repede si daca este bine cat alerg intr-o zi seara adica 8 km pe seara.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa cum am scris alergarea este foarte buna,consuma carne de porc ia tine de foame, oua de gaina sunt foarte bune, legume, un fruct, un iaurt etc
ai grija ca rata metabolica a scazut daca vei manca mai mult te vei ingrasa

| Jokerul12 explică (pentru RAY):

Adica acum daca las dieta de o parte o sa ma ingras iar? -_-

| RAY a răspuns (pentru Jokerul12):

Daca revi la vechea dieta da, metabolismul scade cand slabim si creste cand ne ingrasam, dar putem mari rata metabolismului daca facem sport, asta e naspa de asta 95% se ingrasa dupa ce termina dieta ca nu inteleg cum functioneaza metabolismul, fiecare avem un metabolism bazal sa spunem 1700 de calorii si nu facem nimic atat vom consuma dar dietele duc rata in jos de asta ne ingrasam rapid cand revenim la vechea dieta

| Violleta2022 a răspuns:

La momentul asta, va trebuii sa faci mai mult sport, ca sa poti sa arzi calorii, ca ceea ce faci nu mai este de ajuns. Deci, alearga dimineata si seara cate 8 kg, fara opriri, ca strici tot cu opritul, taman cand s-a incalzit corpul si incepe sa arda, tu te opresti, de aceea nu pierzi din greutate, ca opresti procesul in mijlocul lui, cand incepe practic arderea caloriilor.

| Live4Ride a răspuns:

Fals : alergatul nu slabeste! ca sa slabesti trebuie sa faci abdomene cat mai multe si sa mananci aproape deloc! Degeaba te cantaresti zilnic pentru ca nu se vede nimic. de exemplu cand te culci ai o greutate iar dimineata dupa ce mergi la toaleta ai alta greutate! noaptea organismul consuma din calorii si apa din organism! nu mai manca si o sa slabesti!

| RAY a răspuns (pentru Live4Ride):

Scrii tampenii,cum sa nu slabeasca alergarea,abdomenele nu slabesc dar duc la probleme cu coloana in timp,slabirea se face cand organismul e pe minus, alergarea creste rata metabolica, infometarea duce la arderea masei musculare nu a grasimi, organismul consuma calorii non stop nu doar noaptea, cand dormim ardem cu 40% mai putin

| Eusebiu15 a răspuns:

Incearca sa alergi cu un hanorac, o sa transpiri mai mult dar vei spori procesul de slabire