| CrITyzen a întrebat:

Salut,am o problemă destul de deranjant pentru mine...
Am avut o problemă cu o măsea la care trebuia să îi pun o plimba,dar nu aceasta este problema.
De atunci,port aparatul dentar(gutiera) care trebuie sa il port si nu l-am mai purtat de ceva timp,iar dintii incep sa ma doara si cand dau jos aparatul,mișc dintii un pic si se mișcă mai usor,crezând că o să imi pice.
Pe scurt:cred că o să imi cada dinții.
Ajutor? Ceva,vreun sfat?
Am cautat si pe internet,cat de lungi sunt dintii in general ( cu tot cu rădăcină),am cautat pasta de dinti care "repară " ceva la dinti, etc.
Am 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sfaturi gasesti doar la un medic stomatolog.