| Andrei200300 a întrebat:

Salut,am o problema,din cauza stresului și a gândului că am vreo boală gravă,de câteva luni am o problema cu stomacul, am scaune verzi și uneori sunt moi și uneori normale, am fost la vreo 4 gastroenterologi,toți mi-au zis la fel,am făcut ecografii,și mi-au zis că am bila leneșă și colecist mărit,și am luat tratament și chiar m-am simțit destul de bine insa iar mă gândesc de câteva săptămâni că sunt bolnav,sa nu am cancer,mereu mă gândesc la lucruri rele, mă tem, am 19 ani, plus că respir greu insa asta de vreo 5 ani,și nici un doctor în anii ăștia nu mi-a zis nimic,chiar daca am făcut și raza la ei, eu cred că e de la amigdalite,sau de la polipi,poți respira greu din cauza polipilor sau amigdalitelor? pentru că am probleme cu ele și am și polipi, gen îmi vine mai mereu să casc ca să pot trage aer cum trebuie,mă tem,vreau un sfat dacă știți pe cineva cu bila leneșă sau cu probleme cu respirația ce as putea face,pentru că am făcut și o mulțime de analize și toate alea de baza au ieșit chiar bune,plus ecografii și alte teste, nu mai vreau doctori, până în vară sunt in străinătate, mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OSLOMELBOURNE a răspuns:

1.Polipii mari în dimensiune determina respiratie dificila
2.Du.te la psihiatru

Cu mai mult nu te pot ajuta

| Adelina4679 a răspuns:

Problema cu bila o poți rezolva daca ai grije la alimentatie. Stai liniștit nu ai probleme grave care nu se pot trata, si nu te mai gandi la cancer la varsta ta. Important e sa gandesti pozitiv, stresul si gandurile negative iti afecteaza sanatatea.